1. Týniště nad Orlicí - Lidivý dům (křižovatka ulic - Čapkova a Nádražní) cca 150 m od vchodu do   Petrovice nad Orlicí - železniční zastávka.

 

    Železniční přejezd v Týništi nad Orlicí - železniční tratě: Týniště nad Orlicí - Hradec Králové; Týniště nad Orlicí - Náchod.

 

    Rozcestí na cestě z Týniště nad Orlicí k bývalé hájovně ve Velkých Petrovicích č.p. 60, část obce Petrovice nad Orlicí.

 

    První železniční strážný domek na cestě z Týniště nad Orlicí k bývalé hájovně ve Velkých Petrovicích č.p. 60, část obce Petrovice nad Orlicí.

Takhle malebně to vypadalo u prvního strážného domku ještě těsně po skončení II. světové války. Strážný domek leží na okraji Bědovické obory, na cestě z Týniště nad Orlicí k bývalé hájovně č.p.60 v Petrovicích nad Orlicí. 

Akvarel  namaloval Jaroslav Dostál ( více na stránkách Týnišťského muzea )

 

2. Druhý železniční strážný domek na cestě z Týniště nad Orlicí k hájovně ve Velkých Petrovicích č.p. 60, část obce Petrovice nad Orlicí je 200 m vzdálen od branky plotu u bývalé hájovny č.p. 60. Mezi domkem a hájovnou je přímá viditelnost, strážný domek má převýšení 3 m.

 

    Železniční trať: Týniště nad Orlicí - Hradec Králové, která je vzdálrna od oplocení bývalé hájovny č.p. 60 ve Velkých Petrovicích 11m. V pravo, ve spodní polovině fotografie je dřevěné oplocení pomníčku pana Miroslava Říčaře. V dálce nad koridorem železniční tratě: Týniště nad Orlicí - Hradec Králové, je vidět železniční most, který leží v sousedství železniční zastávky Petrovice nad Orlicí, po kterém vede železniční trať: Týniště nad Orlicí - Náchod.

Takhle vypadala hájovna v době, kdy v ní bydleli manželé Kašparovi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Pohled na budovu bývalé hájovny č.p. 60 ve Velkývh Petrovicích, v místě, kde se říkalo na Stavě, část obce Petrovice nad Orlicí.

 

   Pohled na budovu bývalé hájovny č.p. 60 ve Velkývh Petrovicích, v místě, kde se říkalo na Stavě, část obce Petrovice nad Orlicí, z cesty, která vede od železniční zastávky Petrovice nad Orlicí, která leží na trati Týniště nad Orlicí - Hradec Králové.

 

3. Železniční strážný domek, který leží u železniční tratě Týniště nad Orlicí - Náchod. Do tohoto strářého domku chodil Václav Kašpar poslouchat české vysílání rádia BBC

 

5  Petrovice nad Orlicí - železniční zastávka na trati Týniště nad Orlicí - Hradec Králové. Nad tratí Týniště nad Orlicí - Hradec Králové je vidět přemostění, po kterém vede železniční trať Týniště nad Orlicí - Náchod.